MATERIAŁY PRASOWE 2018-04-25T09:42:53+00:00

MATERIAŁY PRASOWE

Trzeci Warsaw Comic Con za nami

W niedzielę wieczorem zakończyła się trzecia edycja Warsaw Comic Conu – największego w Polsce festiwalu popkultury. Na wydarzenie, do Warszawy, zjechały gwiazdy filmów i seriali z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, a nawet Australii. Gościem specjalnym imprezy był dawno niewidziany na tego typu eventach Andrzej Sapkowski. Organizatorzy ujawnili już datę kolejnej edycji wydarzenia.

Trzydniowy program Warsaw Comic Conu wypełniły spotkania z aktorami, pisarzami i twórcami popkultury. Gościem specjalnym Warsaw Comic Conu był Andrzej Sapkowski. Po autografy twórcy „Wiedźmina” ustawiła się ogromna kolejna fanów. Główną atrakcją imprezy była Strefa Gwiazd, w których odbyły się panele Q&A na scenie, a także sesje foto i autografów. Gośćmi 3. Warsaw Comic Conu byli: gwiazdy Gry o tron – Kerry Ingram, Kristian Nairn i Conan Stevens, czyli serialowi Shireen Baratheon, Hodor i Góra, także Cody Saintgnue i Dylan Sprayberry, czyli Brett Talbot i Liam Dunbar z serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak, znany z m.in. z Hobbita, Arrow i Spartacusa australijski aktor Manu Bennett oraz Michael Trevino (Tyler Lockwood z Pamiętników wampirów), Daniel Gillies (Elijah Mikaelson z seriali Pamiętniki wampirów i The Originals), Martin Klebba (Marty z Piratów z Karaibów), Ken Stott (Balin z Hobbita), Richard Harmon (John Murphy z The 100), Hayley Law (Valerie Brown z Riverdale), Michelle Harrison (Nora Allen z The Flash), Sam J. Jones (Flash Gordon z Flash Gordon), Trevor Stines (Jason Blossom z Riverdale), Alex Barima (Shelby z Egzorcysty) i Marlon Langeland (Jonas ze SKAM).

Jak na comic con przystało, częścią wydarzenia była wielka wystawa komiksów z działami takich mistrzów, jak: Andreas Martens (Rork), Glenn Fabry (Kaznodzieja) czy Janusz Christa (Kajko i Kokosz). Nie zabrakło także rywalizacji cosplayerów – odbyły się aż trzy konkursy, w tym eliminacje do mistrzostw świata w Chinach. Przez cały czas trwania imprezy uczestnicy mogli zwiedzać strefy tematyczne. W Strefie Star Wars na odwiedzających czekała m.in. replika kantyny Mos Easily czy wielkie modele filmowych statków. HBO zaprezentowało Strefę Westworld, a AMC Fear The Walking Dead. Postapokaliptyczny klimat można było poczuć w Strefie Postapo. Swój nowy film – Jurassic World: Upadłe Królestwo – promował także Universal.

Odbyły się także koncerty. W sobotni wieczór Magic Orchestra zaprezentowała muzykę z gier. Usłyszeliśmy brawurowo wykonane tematy z Battlefield 1, The ElderScrolls V: Skyrim, Civilization IV, VI, Minecraft, Baldur’sGate, Mafia, God of War, Overwatch, Killzone 2,3, Uncharted 3, Assasin’sCreed 3, Shadow Warrior 2. Nie obyło się bez bisów. W niedzielę, dla odwiedzających zagrali: rockowa formacja Runika oraz idol nastolatek Dawid Kwiatkowski, który wystąpił na stoisku TVP2. „Dwójka”, podczas Warsaw Comic Conu, promowała swoje show „The Voice of Poland”. Odwiedzający mogli spotkać uczestników ostatniej edycji programu, wziąć udział w karaoke oraz zrobić sobie zdjęcie na fotelach jurorskich.

Razem z Warsaw Comic Con obyła się także trzecia edycja ROKO Good Game – Warszawskich Targów Gier z turniejami i rozgrywkami Polskiej Ligii Esportowej oraz premierowa impreza – Festiwal Czytelnictwa Warsaw Book Show z udziałem kilkunastu polskich autorów.

Kolejna edycja Warsaw Comic Conu odbędzie się jesienią, w dniach 26-28 października 2018.

Serwis zdjęciowy dostępny na stronie www.warsawcomiccon.pl

WARSAW COMIC CON – NAJWIĘKSZE ŚWIĘTO POPKLTURY W TEJ CZĘŚCI EUROPY

W warszawskim Nadarzynie dziesiątki tysięcy fanów filmów, komiksów, seriali, gier – słowem: szeroko pojętej popkultury miało po raz trzeci swe święto. A Warsaw Comic Con to już stały punkt na mapie najważniejszych wydarzeń w polskiej i europejskiej branży rozrywkowej.

Nie spodziewałem się, że Warsaw Comic Con jest aż tak wielki – mówił gwiazdor serialu „Arrow” Manu Bennett. – Muszę tu wrócić, Warsaw Comic Con mnie zachwycił i Polska mnie zachwyciła – wtórował znany m.in. z filmu „Hobbit” szkocki aktor Ken Scott. – Szkoda, że ta impreza kończy się już w niedzielę – dodała gwiazda „Riverdale” Hayley Law.

Na panele z nimi, w kolejkę po zdjęcie i autograf ustawiały się naprawdę długie kolejki. I nie tylko do nich. Gwiazdy do Ptak Warsaw Expo przybyły licznie. Gościliśmy tu Daniela Gilliesa z „The Originals”, Dylana Sprayberry oraz Cody Saintgnue znanych z „TeenWolf”, Michaela Trevino z „The Vampire Diaries”, Michelle Harrison z „The Flash” Trevora Stinesa oraz wspomniana Hayley Law z „Riverdale”.

Przybyli do Nadarzyna mogli się przekonać, że Kristian Nairn oraz Conan Stevens, znani m.in. z „Gry o Tron” są naprawdę okazałymi, rosłymi mężczyznami. Spotkania obfitowały w żarty i ciekawostki. – Tu jest lepiej niż w Kalifornii, jest zieleń i wszystko żyje, a u nas jest tak przeraźliwie sucho – mówili ku zdziwieniu publiczności aktorzy znani z „TeenWolf”.

Deklarację, która szeroko została odnotowana, złożył gość specjalny, czyli Andrzej Sapkowski. Dzięki spotkaniu na Warsaw Comic Con wiemy, że postać Wiedźmina na kratach nowej powieści powróci. Spotkanie z kultowym przedstawicielem. Na spotkanie z kultowym autorem przybył wielotysięczny tłum, a osób chętnych do zadania pytania było więcej, niż pozwalał na to czas.

Wielu odwiedzających przybyło do Nadarzyna by zrobić sobie zdjęcie z… innymi zwiedzającymi. Po raz kolejny, dzięki konkursowi na najlepszego Cosplayera w tłumie osób, które pojawił się Ptak Warsaw Expo mogliśmy zobaczyć Pokemony, postaci z „Gwiezdnych Wojen”, „Gry o Tron”, dokładnie odtworzone postaci ze świata gier i seriali. Galę najlepszych cosplayerów poprowadził ze swadą Jakub Ćwiek, który był też gościem imprezy, która Warsaw Comic Con towarzyszyła, czyli Warsaw Book Show. Warto dodać, że podczas święta książki odbyły się m.in. spotkania z Jakubem Żulczykiem, Łukaszem Orbitowskim, Kamilem Śmiałkowskim – czyli postaciami, które stałym bywalcom Warsaw Comic Con są doskonale znane.

Pomiędzy strefą z książkami, na której można było zobaczyć wspaniałe, historyczne okazy autorskich plansz do takich komiksów jak „Thorgal”, „Kajko i Kokosz” czy „Jonka, Jonek i Kleks” a strefą Comic Con na długie godziny można było zostać na targach Roko Good Game. Porywała rywalizacja na stoisku Red Bulla – od piątku gracze próbowali pokonać mistrza – Artur „Nerchio” Bloch podjął wyzwanie. Od piątku do niedzieli setka użytkowników próbowała zmierzyć się z nim w Star Craft 2. To niezwykłe, ale Nerchio nie przegrał żadnego pojedynku – znajdując się w stanie swoistego transu wygrał z wszystkimi pretendentami.

Wracając na Comic Con można było uczestniczyć we wspaniałych koncertach. W sobotni wieczór emocje rozpaliła Magic Orchestra prezentując muzykę ze świata gier. Usłyszeliśmy brawurowo wykonane tematy z Battlefield 1, The ElderScrolls V: Skyrim, Civilization IV, VI, Minecraft, Baldur’sGate, Mafia, God of War, Overwatch, Killzone 2,3, Uncharted 3, Assasin’sCreed 3, Shadow Warrior 2, a wszystko we wspaniałym wykonaniu na chór i orkiestrę. W niedzielę emocji dostarczyła rockowa formacja Runika oraz Dawid Kwiatkowski, który na stoisku TVP 2 dał ciepło przyjęty koncert. Scena telewizyjna urządzona była w konwencji teleturnieju „The Voice of Poland”. W zależności od naszych chęci można było albo zasiąść w fotelu jurora albo spróbować swoich sił śpiewając dzięki nieustającemu konkursowi karaoke.

Fani zaskoczeni byli planem serialu „Westworld” – można było wejść do kultowego saloonu, w którym działo się wiele niezapomnianych scen z produkcji HBO. W tle niezapomniane melodie grało – tak jak w serialu – pianino, a aktorzy zapewniali emocje.

Tysiące zdjęć trafiło do mediów społecznościowych dzięki strefom filmowym. Zarówno „Gwiezdne Wojny” jak i „Jurassic World” przykuwały uwagę realistycznymi modelami i fantastycznie zaaranżowanymi przestrzeniami.

Fani już nie mogą doczekać się kolejnej edycji. Ta zaplanowana jest na 26, 27 oraz 28 października. Musicie być z nami!