STREFA PISARZE / KOMIKSY I EDYCJA 2017-09-14T11:40:12+00:00
Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Andrzej Pilipiuk

Andrzej pilipiuk

Jeden z najpoczytniejszych polskich pisarzy fantastycznych. Autor ponad pięćdziesięciu książek – w tym cyklu o przygodach Jakuba Wędrowycza, cykli „Oko jelenia”, „Kuzynki” i „Norewski dziennki” oraz licznych tomów przygód Pana Samochodzika. Laureat Nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania poszukiwacz meteorytów.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Marcin Przybyłek

Marcin Przybyłek

♦ Marcin Przybyłek (ur. 1968), znany także jako Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, wieloletni pracownik koncernu farmaceutycznego, trener i konsultant biznesowy.
♦ Autor największej polskiej sagi science fiction „Gamedec”, antyporadnika dla menadżerów „Sprzedaż albo śmierć?!”, antykorporacyjnego futurystycznego kryminału „CEO Slayer” powieści „Kalina i Kaj. Książka teoretycznie dla dzieci”, zbioru anegdot dla traczy „Grao Story” oraz pseudopatriotycznej epopei „Orzeł Biały”.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Robert Szmidt

Robert Szmidt

♦ Robert Jerzy Szmidt – polski pisarz science fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca.
♦ Był jednym z pomysłodawców nagrody „Sfinks”, która przekształciła się później w Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Laureat nagrody „Śląkfa” za rok 1985 w kategorii „Fan roku”.
♦ Założyciel a zarazem redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction”. W 2004 stworzył Nagrodę „Nautilus”, przyznaną po raz pierwszy na krakowskim konwencie ConQuest. Od 2011 roku redaktor naczelny dwumiesięcznika „SF” wydawanego przez wydawnictwo Almaz.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski

♦ Łukasz Orbitowski – jedna z największych gwiazd współczesnej literatury Polskiej. Autor sześciu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Szczęśliwa ziemia”, „Tracę ciepło”. W roku 2016 otrzymał Paszport Polityki. Dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia. Recenzent i felietonista. Na antenie TV Kultura prowadzi program „Dezerterzy”. Wiecznie w podróży, gubi się między miastami. Przez przyjaciół zwany Potworem.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Stanisław Mąderek

Stanisław Mąderek

♦ Reżyser, scenarzysta, producent filmowy, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi.
♦ Z pasji także aktor i kompozytor muzyki filmowej.
♦ Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam, teledysków i niezależnych animacji oraz filmów krótkometrażowych (np.: „Stars in Black” z 2000r. lub „This is Tatooine” z końca roku 2015).
♦ Reżyser cut-scen, sesji motion-capture oraz współtwórca rozgrywki w licznych grach komputerowych.
♦ Z powodzeniem eksperymentuje z fotogrametrią oraz filmami 360/180 na potrzeby wirtualnej rzeczywistości.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Katarzyna Majgier

Katarzyna Majgier

♦ Jedna z najchętniej czytanych polskich autorek książek dla dzieci i młodzieży.
♦ Autorka osiemnastu książek dla czytelników młodszych i starszych, licznych artykułów, opowiadań i scenariuszy do gier komputerowych. Pisuje także dla serwisów internetowych.
♦ Laureatka nagrody im. K. Makuszyńskiego i I nagrody w konkursie im. A. Lindgren, dwukrotnie nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Romulad Pawlak

Romuald Pawlak

♦ Urodzony w Sosnowcu, rocznik 1967.
♦ Opowiadania i publicystykę publikuje w prasie od tak dawna, że już nie pamięta, kiedy ukazał się pierwszy tekst – wie tyle, że w latach 80. ubiegłego wieku.
♦ Pierwszą powieść opublikował stosunkowo późno – w roku 2003. Od tej pory jednak jego kolejne książki pojawiają się regularnie.
♦ Jedna z książek dla dzieci, Miłek z Czarnego Lasu została zekranizowana w postaci filmu animowanego, który powstał w poznańskim TV Studio Filmów Animowanych. Aktualnie trwają prace nad serialem.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Magdalena Kozak

Magdalena Kozak

♦ Jej debiutem książkowym była powieść „Nocarz” wydana w 2006 roku, kontynuację tej powieści stanowią kolejne „Renegat” i „Nikt” (wszystkie były nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok). Kolejne powieści to „Fiolet” (2010), „Paskuda” (2012) i „Łzy Diabła” (2015) – ta ostatnia również nominowana do Nagrody im. J. A. Zajdla oraz do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto Magda jest autorką wielu opowiadań, z których dwa: „Sznurki Przeznaczenia” (2008) oraz „Strasznie mi się podobasz” (2011) również były nominowane do Nagrody im. A. Zajdla.

Maja Lidia Kossakowska

Jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek. Autorka 18 książek. Wielokrotnie nominowana do najbardziej prestiżowych nagród polskiej fantastyki. Zdobywczyni Srebrnego Globu, Złotego Kota, Śląkfy, a także dwukrotna zdobywczyni Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Jarosław Grzędowicz

Polski pisarz fantastyki i tłumacz komiksów. Autor 8 powieści i niezliczonej liczby opowiadań. Laureat prestiżowych nagród, m.in.: Śląkfy, Sfinksa, Nagrody Elektrybałta oraz Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Przemek Corso


Przemek Corso – konferansjer, felietonista, autor powieści przygodowych o złodzieju i awanturniku, Robercie Karczu składających się na Serię z Mustangiem, głos radiowy, autor bajek dla dzieci i scenarzysta… a prywatnie miłośnik filmów, kolekcjoner, gaduła, a przy dłuższym poznaniu straszny nudziarz. Z wykształcenia niedoszły nauczyciel języka angielskiego. Szczęśliwy mąż i ojciec, a także właściciel szkockiego teriera o imieniu BRK.

Radał Szłapa


Artysta komiksowy, grafik i ilustrator. Autor popularnej serii Bler, opowiadającej o przygodach superbohatera z Krakowa. Publikuje też w Nowej Fantastyce, Przekroju czy antalogii Hope. Przygotowuje storyboardy reklamowe, projektuje ilustracje i okładki książek.

Beata Ari Smugaj

Specjalistka od wizerunku social media. Autorka i ilustratorka „Lisich Spraw”, webkomiksu o przygodach średniowiecznych lisów mieszkających w pałacu z serca, który zdobył już ponad 80 tysięcy fanów na FB.

Jakub Ćwiek

Jakub Ćwiek jest bestsellerowym pisarzem młodego pokolenia. Znany z zamiłowania do klasycznego rocka oraz popkultury, ponadto jest znawcą i popularyzatorem komiksów na polskim rynku. Jakub Ćwiek jest autorem dwudziesty jeden książek, licznych opowiadań i artykułów publicystycznych, scenariuszy i słuchowisk.

Michał Cholewa

Autor science fiction i działacz fantastyczny. Pracuje w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk. Literacko debiutował w 2008 w antologii Epidemie i zarazy wydanej przez Fabrykę Słów. Publikował także w czasopismach: Science Fiction, Fantasy i Horror i Nowa Fantastyka oraz antologiach: Smok urojony i Światy równoległe. W 2012 wydał pierwszą powieść Gambit, zaś w 2013 jej kontynuację Punkt cięcia. Za wydaną w 2014 trzecią część cyklu – Fortę został w 2015 uhonorowany Nagrodą im. Janusza A.Zajdla oraz Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Michał Gołkowski

Zodiakalnie, patologiczny Wodnik z roku Stanu Wojennego. Wbrew pozorom samotnik, mizantrop i introwertyk. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości, na co dzień tłumacz kabinowy angielsko-polsko-rosyjski, rusofil i rusofob w jednym. Zadebiutował w kwietniu 2013 roku powieścią „Ołowiany Świt” – pierwszą polską książką w serii STALKER. Niespełna dwa lata później stworzył uniwersum „Stalowych Szczurów” – opowieść o losach żołnierzy w alternatywnej historii Pierwszej Wojny Światowej. Nie grzeszy brakiem pomysłów. Właśnie wypuścił w świat swoją 10 książkę, drugi tom „Komornika”. Książkę łączącą wątki biblijno-apokaliptyczne z nasyconą wartką akcją fantastyką.

Grzegorz Pawlak

Katarzyna Dranka Stasiowska

Katarzyna Dranki Stasiowska rysowniczka komiksu Kawaii Scotland oraz, dawno dawno i nieprawda, komiksowego bloga Smocze Przytulisko. Urodzona w 1987r we Wrocławiu. Za dnia tworzy grafiki do gier mobilnych, w nocy zaś rysuje miłosne przygody młodych Szkotów w zwiewnych kiltach, pochłania mangi, lub lami w gry na konsolach.

Aleksandra Janusz-Kamińska

Rocznik 1980, urodzona w Warszawie. Doktor neurobiologii, obecnie pracuje w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Debiutowała w „Science Fiction” 4/2001 opowiadaniem „Z akt miasta Farewell”, jest autorką powieści „Dom wschodzącego słońca” oraz dwóch tomów serii „Kroniki rozdartego świata” – „Asystent czarodziejki” i „Utracona Bretania” opublikowanych w tym roku w Naszej Księgarni. W przygotowaniu tom trzeci cyklu, „Cień Gildii”. Publikowała opowiadania i artykuły publicystyczne w internetowym magazynie Fahrenheit, w magazynie mangi i anime „Kawaii” i w innych czasopismach.

Marcin Podlewski

Do space opery przymierzał się długo. Przygotowanie pełnego researchu książki zajęło mu sporo czasu: poczynając od realnie istniejących galaktycznych map, przez całą strukturę opisywanego świata, po zagadnienia astronautyki kończąc. Tak powstał Skokowiec — pierwsza część planowanej tetralogii Głębia o świecie, w którym opanowana niegdyś przez ludzi Droga Mleczna została zniszczona niemal w stu procentach przez serię potwornych wojen, a nadprzestrzenne skoki przez tytułową Głębię mogą prowadzić do zgubnego w skutkach szaleństwa. Skokowiec był nominowany do Książki Roku 2015 Nowej Fantastyki. Seria Głębia to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek w rodzimej fantastyce w ostatnich latach.