STREFA KOMIKSU

STREFA KOMIKSU 2017-05-25T14:32:30+00:00

Czym byłby Comic Con bez komiksów?! Nasza Strefa Komiksu zadowoli wszystkich miłośników opowieści obrazkowych! Nieważne, czy zaczytujesz się w historiach superbohaterskich spod znaku DC i Marvela, czy też preferujesz komiks europejski lub japoński – u nas absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie! Od prelekcji o superbohaterach i przewodnika dla początkujących, przez spotkania z twórcami komiksów tradycyjnych i internetowych, po warsztaty dla rysowników – nie zabraknie okazji, by zarówno porozmawiać o komiksach, które wszyscy znamy, jak i poznać tytuły, które dopiero na nas czekają lub wcielić się w rolę twórcy i spróbować swoich sił w praktyce. Blok komiksowy odwiedzą niezwykli goście – wśród nich Kobieta Ślimak, Lisie Sprawy, Odmęty Absurdu, Kiciputek, Jacek Frąś. Katarzyna Witerscheim i Jakub Dębski. Niezwykłym wydarzeniem będą warsztaty komiksowe – prowadzone przez cenionych twórców – ukoronowaniem których będzie konkurs na krótką formę, w którym młodzi twórcy będą mogli powalczyć o cenne nagrody.

NASI GOŚCIE

Rafał Szłapa

Artysta komiksowy, grafik i ilustrator. Autor popularnej serii Bler, opowiadającej o przygodach superbohatera z Krakowa. Publikuje też w Nowej Fantastyce, Przekroju czy antalogii Hope. Przygotowuje storyboardy reklamowe, projektuje ilustracje i okładki książek.

Katarzyna Babis – Kiciputek

Autorka i ilustratorka. Najbardziej znana z komiksu internetowego Kicipiutek, a także ze swojego zaangażowania w problemy społeczne, które często są tematem jej ironicznych rysunków. Ma na swoim koncie także ilustracje do pełnoformatowych komiksów Tequilla oraz Rag & Bones.

Katarzyna „Panna N” Witerscheim

Ilustratorka i artystka komiksowa. Znana m.in. z projektów Slavonica (antologia fantasy inspirowana mitologią słowiańską) czy 1995Regi (profil na Instagramie opowiadający historię za pomocą rysunków). Jej komiks KupalaNight będzie częścią 4 tomu antologii komiksu o tematyce edukacji seksualnej Oh Joy Sex Toy.

Beata Ari Smugaj – Lisie Sprawy

Specjalistka od wizerunku social media. Autorka i ilustratorka „Lisich spraw”, webkomiksu o przygodach średniowiecznych lisów mieszkających w pałacu z serca, który zdobył już ponad 80 tysięcy fanów na FB.

Jakub „Dem” Dębski

Scenarzysta, rysownik i youtuber. Znany przede wszystkim z kultowej serii pasków komiksowych Duże Ilości Naraz Psów. Autor wielu komiksów wydanych „na papierze”. Od kilku lat prowadzi kanał na YouTube, na którym także recenzuje filmy.

Anna Kłosowska – Odmęty Absurdu

Autorka internetowych „Odmętów Absurdu”, perfekcyjnie ukazujących uczucia, problemy i sytuacje. O tym, że Anna swoimi grafikami trafia w samo sedno świadczy choćby to, że jej „Odmęty” zdobyły już ponad 50 tysięcy fanów na FB.

Karol Duma

Grafik, ilustrator, pracuje jako pierwszy grafik dla jednego z największych na świecie producentów i wydawców gier przygodowych – Artifex Mundi – przy produkcjach słynących z pięknej, ręcznie malowanej szaty graficznej.

Tomasz „Morano” Jędruszek

Ilustrator i concept artysta. Ukończył architekturę, jednak zawodowo związał się z grafiką. Tworzy ilustracje do gier planszowych, karcianych oraz RPG, m.in. Call of Cthulhu, Game of Thrones, Star Wars, Lord of the Rings, Neuroshima, Monastyr, Magic: The Gathering, Dungeons & Dragons.

Tomasz Larek

Ilustrator, grafik, pasjonat komiksu oraz urban artu, od lat pracuje jako graphic designer, tworzy też własne komiksy.

Jakub Oleksów

Grafik, ilustrator, montażysta filmowy oraz informatyk; publikował m.in. w Zin Free Zone wydanym z okazji Dnia Darmowego Komiksu 2015, jednak fanom komiksów superbohaterskich najbardziej znany jest z pracy nad serią „Lis” wydawnictwa Sol Invictus. Prężnie działa także jako kolorysta; jego pracę można podziwiać na kartach komiksów „Dinomanta” oraz „Hexenberg”.

Tomasz „Spell” Grządziela

Scenarzysta oraz rysownik komiksowy młodego pokolenia; publikował na łamach zinów Biceps i Kolektyw oraz w antologii Profanum. Jego debiutancki album komiksowy pt. „Ostatni przystanek” ukazał się w 2014 roku nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu. Dwa lata później papierowej wersji doczekał się także popularny webkomiks Spella – „Przygody Stasia i Złej Nogi”.

Iga Stolpe

Rysowniczka oraz ilustratorka; publikowała w Darmozinie, kładła kolory do komiksu „Dinomanta”.

Tomasz Ściolny

Artysta, ilustrator, grafik, tworzył między innymi sekwencje animowane do filmowej biografii Jana Karskiego pt. „Karski i władcy ludzkości”, choć na ogół realizuje się raczej w konwencji fantasy. O sobie mówi, że od dziecka uwielbiał rysować najróżniejsze monstra, smoki, rycerzy, i koniec końców jego hobby stało się pracą…

Daria Zersen

Ilustratorka, grafik, koncept artystka, pracowała nad projektami wielu gier komuterowych, między innymi dla Studia Artifex Mundi. Uczy także w Warszawskiej Szkole Filmowej na kierunku Tworzenie Gier Wideo.

Łukasz Ciżmowski

Rysownik komiksowy, publikował w Darmozinie; jego ilustracje zdobiły okładki SuperHero Magazyn. Najbardziej znany z superbohaterskiej serii Incognito, która obecnie ukazuje się nakładem wydawnictwa Sol Invictus.

Mariusz Gandzel

Grafik, ilustrator, concept artist, specjalizujący się w klimatach sci-fi, fantasy oraz horror. Jego prace zdobią rozliczne książki, magazyny, gry planszowe oraz płyty.

Gracjana Zielińska

Ilustratorka, grafik, koncept artystka. Publikowała w rozlicznych magazynach, artbookach; tworzyła koncept arty i ilustracje do gier planszowych i gier wideo; współpracowała z game developerami z całego świata.