STREFA TWÓRCÓW

STREFA TWÓRCÓW 2017-04-13T14:31:05+00:00

Strefa Twórców to miejsce, w którym spotkacie najwybitniejszych polskich pisarzy fantastycznych – poczytnych, wielokrotnie nagradzanych mistrzów słowa. Czekają na Was wywiady oraz panele dyskusyjne, podczas których poznacie tajniki pisarskiego warsztatu. Autorzy na pewno z chęcią zdradzą też co nieco na temat swoich najnowszych projektów.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Andrzej Pilipiuk

Andrzej pilipiuk

Jeden z najpoczytniejszych polskich pisarzy fantastycznych. Autor ponad pięćdziesięciu książek – w tym cyklu o przygodach Jakuba Wędrowycza, cykli „Oko jelenia”, „Kuzynki” i „Norewski dziennki” oraz licznych tomów przygód Pana Samochodzika. Laureat Nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania poszukiwacz meteorytów.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Marcin Przybyłek

Marcin Przybyłek

♦ Marcin Przybyłek (ur. 1968), znany także jako Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, wieloletni pracownik koncernu farmaceutycznego, trener i konsultant biznesowy.
♦ Autor największej polskiej sagi science fiction „Gamedec”, antyporadnika dla menadżerów „Sprzedaż albo śmierć?!”, antykorporacyjnego futurystycznego kryminału „CEO Slayer” powieści „Kalina i Kaj. Książka teoretycznie dla dzieci”, zbioru anegdot dla traczy „Grao Story” oraz pseudopatriotycznej epopei „Orzeł Biały”.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Robert Szmidt

Robert Szmidt

♦ Robert Jerzy Szmidt – polski pisarz science fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca.
♦ Był jednym z pomysłodawców nagrody „Sfinks”, która przekształciła się później w Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Laureat nagrody „Śląkfa” za rok 1985 w kategorii „Fan roku”.
♦ Założyciel a zarazem redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction”. W 2004 stworzył Nagrodę „Nautilus”, przyznaną po raz pierwszy na krakowskim konwencie ConQuest. Od 2011 roku redaktor naczelny dwumiesięcznika „SF” wydawanego przez wydawnictwo Almaz.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski

♦ Łukasz Orbitowski – jedna z największych gwiazd współczesnej literatury Polskiej. Autor sześciu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Szczęśliwa ziemia”, „Tracę ciepło”. W roku 2016 otrzymał Paszport Polityki. Dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia. Recenzent i felietonista. Na antenie TV Kultura prowadzi program „Dezerterzy”. Wiecznie w podróży, gubi się między miastami. Przez przyjaciół zwany Potworem.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Stanisław Mąderek

Stanisław Mąderek

♦ Reżyser, scenarzysta, producent filmowy, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi.
♦ Z pasji także aktor i kompozytor muzyki filmowej.
♦ Twórca filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, reklam, teledysków i niezależnych animacji oraz filmów krótkometrażowych (np.: „Stars in Black” z 2000r. lub „This is Tatooine” z końca roku 2015).
♦ Reżyser cut-scen, sesji motion-capture oraz współtwórca rozgrywki w licznych grach komputerowych.
♦ Z powodzeniem eksperymentuje z fotogrametrią oraz filmami 360/180 na potrzeby wirtualnej rzeczywistości.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Katarzyna Majgier

Katarzyna Majgier

♦ Jedna z najchętniej czytanych polskich autorek książek dla dzieci i młodzieży.
♦ Autorka osiemnastu książek dla czytelników młodszych i starszych, licznych artykułów, opowiadań i scenariuszy do gier komputerowych. Pisuje także dla serwisów internetowych.
♦ Laureatka nagrody im. K. Makuszyńskiego i I nagrody w konkursie im. A. Lindgren, dwukrotnie nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Romulad Pawlak

Romuald Pawlak

♦ Urodzony w Sosnowcu, rocznik 1967.
♦ Opowiadania i publicystykę publikuje w prasie od tak dawna, że już nie pamięta, kiedy ukazał się pierwszy tekst – wie tyle, że w latach 80. ubiegłego wieku.
♦ Pierwszą powieść opublikował stosunkowo późno – w roku 2003. Od tej pory jednak jego kolejne książki pojawiają się regularnie.
♦ Jedna z książek dla dzieci, Miłek z Czarnego Lasu została zekranizowana w postaci filmu animowanego, który powstał w poznańskim TV Studio Filmów Animowanych. Aktualnie trwają prace nad serialem.

Warsaw Comic Con, Warszawa Comic Con, Pierwszy Comic Con w Polsce 1-4 czerwca w Ptak Warsaw Expo, Gość Specjalny Magdalena Kozak

Magdalena Kozak

♦ Jej debiutem książkowym była powieść „Nocarz” wydana w 2006 roku, kontynuację tej powieści stanowią kolejne „Renegat” i „Nikt” (wszystkie były nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok). Kolejne powieści to „Fiolet” (2010), „Paskuda” (2012) i „Łzy Diabła” (2015) – ta ostatnia również nominowana do Nagrody im. J. A. Zajdla oraz do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto Magda jest autorką wielu opowiadań, z których dwa: „Sznurki Przeznaczenia” (2008) oraz „Strasznie mi się podobasz” (2011) również były nominowane do Nagrody im. A. Zajdla.