COSPLAY 2018-08-06T09:24:34+00:00

COSPLAY

1. Czym jest cosplay


Cosplay – to hobby polegające na przebieraniu się za konkretną postać. Bohatera gier, komiksów czy filmów – dowolność jest tu ogromna. Cosplayowanie konkretnej postaci to nie tylko ogrom pracy włożonej w kostium, ale także dokładne odwzorowanie zachowania, głosu i sposobu poruszania się. Dlatego też bardzo ważnym elementem konkursów cosplayowych jest odegranie sceny, ilustrującej postać.

2. Konkursy Cosplay na Warsaw Comic Con

Showup! International Cosplay Awards


Na Warsaw Comic Con występy sceniczne podczas konkursu Showup! International Cosplay Awards są jedną z kluczowych części konkursu, znakomitym widowiskiem gromadzącym tysiące widzów. Biorą w nim udział dziesiątki najlepszych cosplayerów, z Polski i zagranicy. Pula nagród sięga 11 tysięcy złotych. Regulamin konkursu Showup! znajdziecie tutaj.

ZGŁOŚ SIĘ NA SHOWUP!

LIVE! Cosplay Contest


To konkurs unikatowy na skalę międzynarodową. Każdy, kto przyjdzie przebrany na Warsaw Comic Con bierze w nim udział. Każdy odwiedzający staje się sędzią i ma do dyspozycji 1 głos w postaci żetonu, który wręczany jest cosplayerowi, który się najbardziej spodoba. Osoba, która zbierze najwyższą liczbę żetonów, wygrywa imponujące nagrody rzeczowe. Do tej pory w puli znalazł się min. laptop i luksusowy fotel gamingowy.

Cosplay Super Show!


Eliminacje do największego konkursu Cosplay na świecie. Wygrany duet jedzie na CICAF, największy konwent fantastyki do Chin, na koszt Warsaw Comic Con! CICAF to bliska połtorej miliona odwiedzających, zaś sam konkurs Cosplay ogląda przeszło 80 000 widzów.

ZGŁOŚ SIĘ NA CICAF!

WYNIKI III EDYCJI

KONKURS SHOWUP ’18

WYNIKI II EDYCJI

KONKURS SHOWUP ’17
KONKURS ONLINE LENS&LIKES

WYNIKI I EDYCJI

NAJLEPSZY KOSTIUM
WYBÓR PUBLICZNOŚCI
NAJLEPSZE ZDJĘCIE