COSPLAY 2019-03-05T14:39:42+00:00

COSPLAY

Czym jest cosplay ?

Cosplay – to nie tylko fantastyczne hobby, ale też cudowna zabawa. Cosplayerzy poza ogromem pracy włożonej w kostium skupiają się na jak najlepszym odwzorowaniu postaci. Dlatego też bardzo ważnym elementem konkursów cosplayowych jest odegranie sceny, ilustrującej postać. Na Warsaw Comic Con odbędą się aż trzy konkursy cosplay i warsztaty związane z wystąpieniami scenicznymi, tworzeniem kostiumów oraz charakteryzacją. Osoby przebrane, chętnie zrobią sobie z Tobą zdjęcie- wystarczy poprosić.

Kup bilet
Galeria Cosplay 2018

Cosplayerom, którzy zdecydują się wziąć udział w naszych konkursach scenicznych, gwarantujemy:

  • Świetnie przygotowaną scenę z ekranem LED, oświetleniem i z wybiegiem.
  • Znakomitą atmosferę na zapleczu, przebieralnie i stoiska do charakteryzacji.
  • Zapewnimy profesjonalnego reżysera sceny do konsultacji podczas prób przed występem i zadbania by prezentacja sceniczna została zrealizowana na najwyższym poziomie.
  • Będzie czekać na was specjalna ścieżka wejścia z przeszkolona ochroną, która będzie znać różnicę między rekwizytem a śmiercionośną bronią.

Dla wszystkich zainteresowanych cosplayem przygotujemy specjalny program, a w nim:

  • Warsztaty charakteryzacji.
  • Warsztaty kostiumograficzne.
  • Warsztaty technik cosplayowych.
  • Warsztaty z występów na scenie.

Jesteś amatorem? Chciałbyś/a się sprawdzić na scenie? Droga do cosplayowej sławy stoi przed tobą otworem! Na otwartej scenie będziesz mógł/mogła sprawdzić, jak się czujesz stając przed publicznością a profesjonaliści udzielą Ci porad odnośnie twojego występu.

2. Konkursy Cosplay na Warsaw Comic Con

REGULAMIN DIAMOND!
REGULAMIN SHINE!

Diamond International Cosplay Awards


Na Warsaw Comic Con występy sceniczne podczas konkursu Diamond International Cosplay Awards są jedną z kluczowych części konkursu, znakomitym widowiskiem gromadzącym tysiące widzów. Biorą w nim udział dziesiątki najlepszych cosplayerów, z Polski i zagranicy. Pula nagród sięga kilkudziesięciu  tysięcy złotych.

Shine! Live Cosplay Contest


To konkurs unikatowy na skalę międzynarodową. Każdy, kto przyjdzie przebrany na Warsaw Comic Con bierze w nim udział. Każdy odwiedzający staje się sędzią i ma do dyspozycji 1 głos w postaci żetonu, który wręczany jest cosplayerowi, który się najbardziej spodoba. Osoba, która zbierze najwyższą liczbę żetonów, wygrywa imponujące nagrody rzeczowe. Do tej pory w puli znalazł się min. laptop, oryginalny rekwizyt z filmu Star Wars i luksusowy fotel gamingowy.

Sędziowie Cosplay

WYNIKI IV EDYCJI

WYNIKI IV EDYCJI

WYNIKI III EDYCJI

KONKURS SHOWUP ’18

WYNIKI II EDYCJI

KONKURS SHOWUP ’17
KONKURS ONLINE LENS&LIKES

WYNIKI I EDYCJI

NAJLEPSZY KOSTIUM
WYBÓR PUBLICZNOŚCI
NAJLEPSZE ZDJĘCIE