COSPLAY 2018-09-21T10:17:36+00:00

COSPLAY

Drodzy Cosplayerzy! Odświeżamy brand naszych konkursów cosplayowych.
Wasze zgłoszenia, regulaminy i warunki przyznawania nagród pozostają bez zmian.


Cosplayerom, którzy zdecydują się wziąść udział w naszych konkursach scenicznych, gwarantujemy:

  • Świetnie przygotowaną scenę z ekranem LED, oświetleniem i z wybiegiem.
  • Znakomitą atmosferę na zapleczu, przebieralnie i stoiska do charakteryzacji.
  • Zapewnimy profesjonalnego reżysera sceny do konsultacji podczas prób przed występem i zadbania by prezentacja sceniczna została zrealizowana na najwyższym poziomie.
  • Będzie czekać na was specjalna ścieżka wejścia z przeszkolona ochroną, która będzie znać różnicę między rekwizytem a śmiercionośną bronią.

Dla wszystkich zainteresowanych cosplayem przygotujemy specjalny program, a w nim:

  • Warsztaty charakteryzacji.
  • Warsztaty kostiumograficzne.
  • Warsztaty technik cosplayowych.
  • Warsztaty z występów na scenie.

Jesteś amatorem? Chciałbyś/a się sprawdzić na scenie? Droga do cosplayowej sławy stoi przed tobą otworem! Na otwartej scenie będziesz mógł/mogła sprawdzić, jak się czujesz stając przed publicznością a profesjonaliści udzielą Ci porad odnośnie twojego występu.

2. Konkursy Cosplay na Warsaw Comic Con

ZGŁOŚ SIĘ NA DIAMOND!
REGULAMIN SHINE!
ZGŁOŚ SIĘ NA CICAF!

Diamond International Cosplay Awards


Na Warsaw Comic Con występy sceniczne podczas konkursu Diamond International Cosplay Awards są jedną z kluczowych części konkursu, znakomitym widowiskiem gromadzącym tysiące widzów. Biorą w nim udział dziesiątki najlepszych cosplayerów, z Polski i zagranicy. Pula nagród sięga 11 tysięcy złotych. Regulamin konkursu Diamond znajdziecie tutaj.

Shine! Live Cosplay Contest


To konkurs unikatowy na skalę międzynarodową. Każdy, kto przyjdzie przebrany na Warsaw Comic Con bierze w nim udział. Każdy odwiedzający staje się sędzią i ma do dyspozycji 1 głos w postaci żetonu, który wręczany jest cosplayerowi, który się najbardziej spodoba. Osoba, która zbierze najwyższą liczbę żetonów, wygrywa imponujące nagrody rzeczowe. Do tej pory w puli znalazł się min. laptop i luksusowy fotel gamingowy.

Cosplay Super Show!


Eliminacje do największego konkursu Cosplay na świecie. Wygrany duet jedzie na CICAF, największy konwent fantastyki do Chin, na koszt Warsaw Comic Con! CICAF to bliska połtorej miliona odwiedzających, zaś sam konkurs Cosplay ogląda przeszło 80 000 widzów.

Margaret Cosplay& Art – Małgorzata “Margaret” Janikowska Cosplayem zajmuje się od 11 lat. Znana jest jako Królowa Worbli, ale jej wiedza i umiejętności związane z materiałami i narzędziami cosplayowymi są naprawdę duże. Współpracuje min.z PlayStation i z Guerrilla Games. Jest także mistrzynią wystąpień scenicznych. Wygrała wiele konkursów, w tym Grand Prix na I i III edycji podczas Warsaw Comic Con. Dziękujemy, że zgodziła się zostać sędzią na Diamond International Cosplay Awards!

Jannet Incosplay – jest jedną z pierwszych zawodowych cosplayerów i na świecie. Jest częstym gościem na różnorakich konwetac, od Azjii po Amerykę. W perukach specjalizuje sie od 7 lat a jej firma jest jedną z pierwszych perukarni stricte cosplayowych. STroje które tworzy sa bardzo wysokiej jakości,a inspiracje czerpie z różnych żródeł – od filmu, przez gry, aż po anime. Nawet urocze gijinka i syreny. najbardziej znane kostiumy Jannet to Withcblade, Satsuki, Triss Merigold i Darth Talon,. jest oficjalna modelka Blizzarda od 2016 roku. Uwielbia pracowac z perukami, uzywając szeregu interesujących technik. Ma włąsne fotostudio, w którhym wykorzystuje stworzone przez siebie scenariusze i tła.

Carlos Blanchard – Carlos jest cosplayerem od 20 lat. Jeden z najchętniej zapraszanych męskich cosplayerów, odwiedzał takie egzotyczne imprezy jak Comic Con Arabia, albo Comic Con Shanghai. Często wykorzystuje swoją pozycję na Top Male Cosplayers by wspierać inicjatywy charytatywne. Sędziował w wielu konkursach cosplayowych, min. podczas World Cosplay Championship. Ma niezwykły talent. Niemal wszystkie jego projekty stają się natychmiast sensacją viralową. Tak właśnie stało się z kostiumem Medieval Batman, czy gorsetem Facehugger. Podczas Warsaw Comic Con nie tylko będzie sędziował konkurs Cosplay, i rozdawał autografy, ale poprowadzi także panele i warsztaty.

WYNIKI III EDYCJI

KONKURS SHOWUP ’18

WYNIKI II EDYCJI

KONKURS SHOWUP ’17
KONKURS ONLINE LENS&LIKES

WYNIKI I EDYCJI

NAJLEPSZY KOSTIUM
WYBÓR PUBLICZNOŚCI
NAJLEPSZE ZDJĘCIE