COSPLAY 2019-07-31T09:45:09+00:00

Cosplay na Warsaw Comic Con

DIAMOND INTERNATIONAL COSPLAY AWARDS 2019

Grand Prix: Dariusz Opiekun Workshop Janicki jako Rangnar Lothbrok z “Wikingów”

Najlepsze wykonanie techniczne: Kamil Kula Kulczewski z Assassin’s Creed Trip jako Jacob Frye z “Assasin’s Creed: Oddysey”

Najlepsza prezentacja: Alexandra Senedy Kastsiukevich jako Symmetra z “Overwatch”

Największe podobieństwo do postaci: Paulina Tsuki Iseki Wasilewicz jako Ana Captain Amari Blackwatch z “Overwatch”

Wyróżnienie: Adam Koniu Craft Kończak jako Król Nazguli z “Władcy Pierścieni”

Wyróżnienie: Jagoda RedHead Witch Witch Andruszkiewicz jako Morrigan

Wyróznienie: Kiryl Raveneit Vostrykh jako Hawke z “Dragon Age”

Wyróżnienie: Mateusz Magister Workshop Andruszkiewicz jako Jaskier z “Wiedźmina 3 Dziki Gon”

Zobacz galerię na Facebook’u!

Cosplay na Warsaw Comic Con to wyjątkowe wydarzenie fanów hard science fiction, fanów fantasy, fanów steampunku i timepunku, fanów mangi i anime gdzie  hobby łączy się z cudowną zabawą. Cosplayerzy skupiają się na jak najlepszym odwzorowaniu postaci z ulubionych filmów czy  gier, by w ramach  konkursów cosplayowych odegrać sceny ilustrujące wybraną postać. Na Warsaw Comic Con odbędą się aż trzy konkursy cosplay oraz warsztaty związane z wystąpieniami scenicznymi, tworzeniem kostiumów oraz charakteryzacją. W ramach festiwalu Cosplay można również zrobić sobie zdjęcie aby uwiecznić spotkania z najlepszymi Cosplayerami w tej części Europy.

Dołącz do nas w dniach 31.05.2019 – 02.06.2019!

Kup bilet
Galeria Cosplay 2018
Harmonogram strefy

Diamond International Cosplay Awards

REGULAMIN DIAMOND!

Diamond International Cosplay Awards


Na Warsaw Comic Con występy sceniczne podczas konkursu Diamond International Cosplay Awards są jedną z kluczowych części konkursu, znakomitym widowiskiem gromadzącym tysiące widzów. Biorą w nim udział dziesiątki najlepszych cosplayerów, z Polski i zagranicy. Pula nagród sięga kilku  tysięcy złotych.

Diamond Raw

REGULAMIN DIAMOND RAW

Diamond RAW


Sędziowie Cosplay

Małgorzata “Margaret” Janikowska Cosplayem zajmuje się od 11 lat. Znana jest jako Królowa Worbli, ale jej wiedza i umiejętności związane z materiałami i narzędziami cosplayowymi są naprawdę duże. Współpracuje min.z Playstation i z Guierrilla Games. Jest także mistrzynią wystąpień scenicznych. Wygrała wiele konkursów, w tym Grand Prix na I i III edycji podczas Warsaw Comic Con. Margaret słynie z profesjonalizmu i bezstronności. Dziękujemy, że zgodziła się zostać ponownie sędzią na Diamond International Cosplay Awards podczas Warsaw Comic Con / V Edycja!

Leon Chiro jest profesjonalnym Cosplayerem, modelem i Influencerem z Włoch.

Współpracował między innymi z producentami i dystrybutorami gier Ubisoft  (Assassin’s Creed \ Watch Dogs ) Bandai Namco ( All Might – My Hero One’s Justice) and Square Enix ( Gladiolus – Final Fantasy XV ), Capcom ( honorary mention for his Dante)

 Obecnie jest oficjalnym Cosplayerem dla Riot Games. Wciela się w Rakana z League of Legends. Jest częstym gościem na łamach Kotaku, współpracuje z 20th Century Fox podczas kampanii promocyjnej Assasin’s Creed. Jest wielokrotnym zwycięzcą szeregu konkursów cosplayowych, a jako ukoronowanie swojej kariery uważa bycie reprezentatem Włoch  ECG na Japan Expo 2016.

Anna Kowalczewska – Wizażystka firmy INGLOT. Od kilku lat związana z marką INGLOT konsekwentnie rozwija swoją pasję związaną ze sztuką makijażu. Aktywnie pracuje przy sesjach zdjęciowych, spotach reklamowych oraz na planach teledysków muzycznych. Wielokrotnie nominowana do Artysty Roku w kategorii “Edytorial” magazynu Makeup Trendy z finałem na targach Beauty Forum w Warszawie. Swoje umiejętności rozwijała pod okiem światowej rangi wizażystów takich jak James Vincent, Brian Strumwasser czy Jon Hennessey.

Z wykształcenia  architekt krajobrazu, a prywatnie miłośniczka zwierząt, muzyki oraz polskiej fantastyki. Jest utalentowaną rysowniczką, autorką facechartów w warszawskim Inglot PRO Studio oraz współautorką katalogu makijażowego dostępnego na targach Comic Con.

Karina Kozak – od ponad 5 lat jej pasją jest tworzenie rekwizytów i replik z gier oraz filmów, jednak swój pierwszy cosplay zrobiła w 2016 roku. Stawia zawsze na jak najwyższą, wręcz filmową jakość wykonania oraz eksplorację najróżniejszych materiałów. Podczas swojego pierwszego udziału w konkursie Warsaw Comic Con w 2017 roku zdobyła wyróżnienie a rok później, na ostatnim Comic Conie sięgnęła po Grand Prix. Studiuje wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie przeplata robienie kostiumów z projektowaniem statków, co daje jej szerokie spojrzenie na spektrum technik, które może wykorzystać tworząc kostiumy i poprawiać ich funkcjonalność – nawet w swojej pełnej zbroi może swobodnie usiąść!

Kolejnym sędzią Cosplay jest Ivan Mankievich znany jako Gulliverishe i jest jednym z najbardziej znanych Cosplayerów z Białorusi. Jego przygoda z Cosplayem zaczęła się w 2012 roku i od tamtej pory jest częstym gościem na wszelkiego rodzaju konkursach – jako sędzia oraz uczestnik. Uwielbia robić kostiumy, w szczególności z uniwersum World of Warcraft. Specjalizuje się w Cosplayowych zbrojach oraz w broni.
W tworzonych Cosplayach najbardziej imponuje mu wysiłek oraz wytrzymałość niezbędna do ukończenia wybitnych strojów. Wycieczka na Warsaw Comic Con będzie jego pierwszą wizytą w Polsce, i nie może się doczekać spotkania z Wami


Cosplayerom, którzy zdecydują się wziąć udział w naszych konkursach scenicznych, gwarantujemy:

  • Świetnie przygotowaną scenę z ekranem LED, oświetleniem i z wybiegiem.
  • Znakomitą atmosferę na zapleczu, przebieralnie i stoiska do charakteryzacji.
  • Zapewnimy profesjonalnego reżysera sceny do konsultacji podczas prób przed występem i zadbania by prezentacja sceniczna została zrealizowana na najwyższym poziomie.
  • Będzie czekać na was specjalna ścieżka wejścia z przeszkolona ochroną, która będzie znać różnicę między rekwizytem a śmiercionośną bronią.

Dla wszystkich zainteresowanych cosplayem przygotujemy specjalny program, a w nim:

  • Warsztaty charakteryzacji.
  • Warsztaty kostiumograficzne.
  • Warsztaty technik cosplayowych.
  • Warsztaty z występów na scenie.

Jesteś amatorem? Chciałbyś/a się sprawdzić na scenie? Droga do cosplayowej sławy stoi przed tobą otworem! Na otwartej scenie będziesz mógł/mogła sprawdzić, jak się czujesz stając przed publicznością a profesjonaliści udzielą Ci porad odnośnie twojego występu.

WYNIKI IV EDYCJI

WYNIKI IV EDYCJI

WYNIKI III EDYCJI

KONKURS SHOWUP ’18

WYNIKI II EDYCJI

KONKURS SHOWUP ’17
KONKURS ONLINE LENS&LIKES

WYNIKI I EDYCJI

NAJLEPSZY KOSTIUM
WYBÓR PUBLICZNOŚCI
NAJLEPSZE ZDJĘCIE