STREFA KOMIKSU 2018-09-19T13:30:00+00:00

STREFA KOMIKSU

Podczas Warsaw Comic Con odbędą się dwie wystawy orginalnych plansz komiksowych, współorganizowane przez
Polish Comic Art 

Wystawa 100 – lecie komiksu w Polsce objęta patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na której zobaczycie oryginały Grzegorza Rosińskiego (min. Thorgal), Tadeusza Baranowskiego (min,. Podróż Smokiem Diplodokiem) Jacka Skrzydlewskiego ( Kajko i Kokosz), Papcia Chmiela (Tytus, Romek i A’Tomek) oraz Zbigniewa Kasprzaka(Yans). Spora część z tych prac nie była nigdy prezentowana. Czekać na Was także wielu polskich rysowników młodego pokolenia.

1. Wystawa 100 – lecie komiksu w Polsce

2. Wystawa 2000 AD oraz Glenn Fabry i Simon Bisley we własnej osobie!

Jeszcze więcej niezwykłych plansz wyjątkowych brytyjskich twórców! Zobaczycie super – rzadkie plansze Simona Bisleya (większość jego twórczości znajduje się w rękach prywatnych kolekcjonerów) prace Glenna Fabrego i rarytas – pełnokolorowe plansze do Slaine’a. Ciekawostka: wiedzieliście, że 2000 AD projektowało również okładki do Warhamera 40 000?

Te też będzie mozna u nas zobaczyć!

Goście strefy Komiksów.

Z nieskrywaną przyjemnością ogłaszamy dwóch gości z Wielkie Brytanii, niebywale utalentowanych rysowników i przyjaciół.

Simona Bisleya, twórcę Lobo, Batmana, Thora, Hulka, Hellblazera, X-men i wielu wielu innych. Zdobywcę nagrody Einsera “Najlepszy Artysta”.
Simon zakochał się w naszej imprezie i chce na nią wracać, mówiąc o naszej imprezie. ” This is the proper f…g show, all of them should be like that” Na naszej imprezie będzie dawał autografy, oraz rysował rysunki (odpłatnie).

Glenna Fabry’ego – twórcę Slaine’a, Kaznodziei, Daredevila, Batman/Judge Dredd: Die Laughing, Thor: The Vikings i wielu innych. Także jest zdobywcą nagrody Eisnera w kategorii “Najlepsza okładka”. Rzadko pojawia się w Polsce, więc jego wizyta to rarytas.

KUP BILET NA WARSAW COMIC CON