STREFA KOMIKSU 2018-10-25T15:28:24+00:00

STREFA KOMIKSU

Podczas Warsaw Comic Con odbędą się dwie wystawy orginalnych plansz komiksowych, współorganizowane przez
Polish Comic Art 

Wystawa 100 – lecie komiksu w Polsce objęta patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na której zobaczycie oryginały Bogusława Polcha (min,. Wiedźmin),  Grzegorza Rosińskiego (min. Thorgal), Tadeusza Baranowskiego (min,. Podróż Smokiem Diplodokiem) Jacka Skrzydlewskiego (Wyprawa na Ziemię i twórca okłądek min. Ostani Mohikanin), Papcia Chmiela (Tytus, Romek i A’Tomek) oraz Zbigniewa Kasprzaka(Yans). Spora część z tych prac nie była nigdy prezentowana. Czekać na Was także wielu polskich rysowników młodego pokolenia.

1. Wystawa 100 – lecie komiksu w Polsce

2. Wystawa 2000 AD oraz Glenn Fabry i Simon Bisley we własnej osobie!

Jeszcze więcej niezwykłych plansz wyjątkowych brytyjskich twórców! Zobaczycie super – rzadkie plansze Simona Bisleya (większość jego twórczości znajduje się w rękach prywatnych kolekcjonerów) prace Glenna Fabrego i rarytas – pełnokolorowe plansze do Slaine’a. Ciekawostka: wiedzieliście, że 2000 AD projektowało również okładki do Warhamera 40 000?

Te też będzie mozna u nas zobaczyć!

Goście strefy Komiksów.

Z nieskrywaną przyjemnością ogłaszamy dwóch gości z Wielkiej Brytanii – niebywale utalentowanych rysowników i przyjaciół – którzy będą  cały dzień w sobotę i w niedzielę na swoim stoisku.

Simona Bisleya, twórcę Lobo, Batmana, Thora, Hulka, Hellblazera, X-men i wielu wielu innych. Zdobywcę nagrody Einsera “Najlepszy Artysta”.
Simon zakochał się w naszej imprezie i chce na nią wracać, mówiąc o naszej imprezie. ” This is the proper f…g show, all of them should be like that” Na naszej imprezie będzie dawał autografy, oraz rysował rysunki (odpłatnie).

Glenna Fabry’ego – twórcę Slaine’a, Kaznodziei, Daredevila, Batman/Judge Dredd: Die Laughing, Thor: The Vikings i wielu innych. Także jest zdobywcą nagrody Eisnera w kategorii “Najlepsza okładka”. Rzadko pojawia się w Polsce, więc jego wizyta to rarytas.

Bogusław Polch jest jednym z najbardziej znanych polskich twórców komiksowych. Jego „Ekspedycja”, „Funky Koval”, adaptacja „Wiedźmina” i inne komiksy wychowały całe pokolenia czytelników.

Pana Jacka Skrzydlewskiego znamy m.in. z rysunków do magazynu Relax, cyklu „Wyprawa na ziemię”, jak i uwielbianej „Planety robotów”.

Na terenie wystawy będzie także Hubert Czajkowski, który razem ze Sławomirem Zajączkowskim tworzy świetną serię komiksową „Lux in Tenebris” i inne projekty. Czajkowski jest także wziętym ilustratorem m.in. okładek powieści Jacka Komudy. Będzie mu towarzyszyła partnerka i malarka – Agnieszka Słodkowska. Jej prace mogą Państwo podziwiać na tej stronie.

W strefie komiksu galerii @polishcomicart będą na państwa czekać także Sławomir Wyrzykowski i Krzysztof Zajączkowski – autorzy komiksów takich jak „Wilcze Tropy”, „W imieniu Polski Walczącej” czy „Łupaszka”. Gratka dla entuzjastów komiksu i historii!

W strefie komiksu galerii @polishcomicart będą na państwa czekać także Sławomir Wyrzykowski i Krzysztof Zajączkowski – autorzy komiksów takich jak „Wilcze Tropy”, „W imieniu Polski Walczącej” czy „Łupaszka”. Gratka dla entuzjastów komiksu i historii!

Z przyjemnością ogłaszamy, że dołączy do nich także Robert Adler: znany polski rysownik, autor hitów takich, jak „48 stron”, „Statek namiętności”, „Status 7” czy ilustracji do uwielbianego „Boli bloga”. Narysował także komiksową adaptacją „Łowcy Androidów”.

Kolejnymi gośćmi, których będą Państwo mogli spotkać w strefie komiksu galerii @Polish Comic Art będą Marek Turek i Grzegorz Pawlak, autorzy nowej serii pt. „Wydział 7”, przedstawiającej działalność fikcyjnego wydziału SB do spraw paranormalnych. Stylistycznie w kreatywny sposób łączą klasykę rodzimego komiksu z amerykańskimi hitami typu „Hellboy” czy „The X-Files”.

Nie zabraknie Wojciecha Cichonia, który specjalizuje się w komiksach historycznych u przygodowych. Autor „Pułkownika Domino”, „Kmiecia Grzegorza” i „Bramy czasu” również spotka się z czytelnikami podczas IV edycji Comic Con Warsaw!

Zapraszamy fanów, młodych autorów, jak i osoby zaciekawione światem komiksu – spotkanie z doświadczonymi twórcami to najlepszy możliwy start tej przygody.

Kolejnym gościem strefy komiksu będzie Nikodem Cabała – polski rysownik, autor m.in. serii „Biocosmosis”, której fragmenty ukazały się w kultowym magazynie „Heavy Metal”. Stworzył także albumy takie jak „Pomidorowa”, „Mrok”; jego komiksy wzbogaciły wiele antologii, np. tę stworzoną w hołdzie Grahamowi Mastertonowi pt. „Piekielne Wizje” i „PPGraphics” wydawnictwa @Planeta Komiksów ( https://www.facebook.com/planetakomiksow/ ) zbierającą polskie komiksy tylko dla dorosłych.

Przy wystawie galerii @polishcomicart.pl (https://www.facebook.com/Polishcomicartpl-341345759560848/) będą Państwo mogli spotkać także Piotra Bednarczyka, ilustratora, którego rysunki można podziwiać w nowych przygodach kultowych polskich bohaterów komiksowych, czyli Kajka i Kokosza, a także w uwielbianej przez dzieciaki i młodzież serii „Lil i Put”. Autor scenariuszy do tych komiksów, Maciej Kur, również spotka się z czytelnikami w naszej strefie komiksu!

Zapraszamy na spotkanie z twórcami, które odbędzie się przy okazji wystawy @100-lecie komiksu w Polsce.

KUP BILET NA WARSAW COMIC CON