STREFA KOMIKSU 2019-05-31T08:32:55+00:00

STREFA KOMIKSU

NA WARSAW COMIC CON

Odwiedź specjalną wystawę prac najpopularniejszych twórców komiksu z Polski i ze świata. Podyskutuj z autorami, zobacz na własne oczy, jak przygotowują swoje dzieła. Odwiedź Warsaw Comic Con w dniach 31 maja- 2 czerwca 2019 w Ptak Warsaw Expo i dołącz do pasjonatów komiksu i fantastyki.

Partner strefy komiksu

KUP BILET
REGULAMIN STREFY
HARMONOGRAM STREFY

Goście strefy Komiksów 2019

Goście strefy Komiksów 2018

Simona Bisleya, twórcę Lobo, Batmana, Thora, Hulka, Hellblazera, X-men i wielu wielu innych. Zdobywcę nagrody Einsera “Najlepszy Artysta”.
Simon zakochał się w naszej imprezie i chce na nią wracać, mówiąc o naszej imprezie. ” This is the proper f…g show, all of them should be like that” Na naszej imprezie będzie dawał autografy, oraz rysował rysunki (odpłatnie).

Glenna Fabry’ego – twórcę Slaine’a, Kaznodziei, Daredevila, Batman/Judge Dredd: Die Laughing, Thor: The Vikings i wielu innych. Także jest zdobywcą nagrody Eisnera w kategorii “Najlepsza okładka”. Rzadko pojawia się w Polsce, więc jego wizyta to rarytas.

Bogusław Polch jest jednym z najbardziej znanych polskich twórców komiksowych. Jego „Ekspedycja”, „Funky Koval”, adaptacja „Wiedźmina” i inne komiksy wychowały całe pokolenia czytelników.

Pana Jacka Skrzydlewskiego znamy m.in. z rysunków do magazynu Relax, cyklu „Wyprawa na ziemię”, jak i uwielbianej „Planety robotów”.

Na terenie wystawy będzie także Hubert Czajkowski, który razem ze Sławomirem Zajączkowskim tworzy świetną serię komiksową „Lux in Tenebris” i inne projekty. Czajkowski jest także wziętym ilustratorem m.in. okładek powieści Jacka Komudy. Będzie mu towarzyszyła partnerka i malarka – Agnieszka Słodkowska. Jej prace mogą Państwo podziwiać na tej stronie.

W strefie komiksu galerii @polishcomicart będą na państwa czekać także Sławomir Wyrzykowski i Krzysztof Zajączkowski – autorzy komiksów takich jak „Wilcze Tropy”, „W imieniu Polski Walczącej” czy „Łupaszka”. Gratka dla entuzjastów komiksu i historii!

W strefie komiksu galerii @polishcomicart będą na państwa czekać także Sławomir Wyrzykowski i Krzysztof Zajączkowski – autorzy komiksów takich jak „Wilcze Tropy”, „W imieniu Polski Walczącej” czy „Łupaszka”. Gratka dla entuzjastów komiksu i historii!

Z przyjemnością ogłaszamy, że dołączy do nich także Robert Adler: znany polski rysownik, autor hitów takich, jak „48 stron”, „Statek namiętności”, „Status 7” czy ilustracji do uwielbianego „Boli bloga”. Narysował także komiksową adaptacją „Łowcy Androidów”.

Kolejnymi gośćmi, których będą Państwo mogli spotkać w strefie komiksu galerii @Polish Comic Art będą Marek Turek i Grzegorz Pawlak, autorzy nowej serii pt. „Wydział 7”, przedstawiającej działalność fikcyjnego wydziału SB do spraw paranormalnych. Stylistycznie w kreatywny sposób łączą klasykę rodzimego komiksu z amerykańskimi hitami typu „Hellboy” czy „The X-Files”.

Nie zabraknie Wojciecha Cichonia, który specjalizuje się w komiksach historycznych u przygodowych. Autor „Pułkownika Domino”, „Kmiecia Grzegorza” i „Bramy czasu” również spotka się z czytelnikami podczas IV edycji Comic Con Warsaw!

Zapraszamy fanów, młodych autorów, jak i osoby zaciekawione światem komiksu – spotkanie z doświadczonymi twórcami to najlepszy możliwy start tej przygody.

Kolejnym gościem strefy komiksu będzie Nikodem Cabała – polski rysownik, autor m.in. serii „Biocosmosis”, której fragmenty ukazały się w kultowym magazynie „Heavy Metal”. Stworzył także albumy takie jak „Pomidorowa”, „Mrok”; jego komiksy wzbogaciły wiele antologii, np. tę stworzoną w hołdzie Grahamowi Mastertonowi pt. „Piekielne Wizje” i „PPGraphics” wydawnictwa @Planeta Komiksów ( https://www.facebook.com/planetakomiksow/ ) zbierającą polskie komiksy tylko dla dorosłych.

Przy wystawie galerii @polishcomicart.pl (https://www.facebook.com/Polishcomicartpl-341345759560848/) będą Państwo mogli spotkać także Piotra Bednarczyka, ilustratora, którego rysunki można podziwiać w nowych przygodach kultowych polskich bohaterów komiksowych, czyli Kajka i Kokosza, a także w uwielbianej przez dzieciaki i młodzież serii „Lil i Put”. Autor scenariuszy do tych komiksów, Maciej Kur, również spotka się z czytelnikami w naszej strefie komiksu!