GOŚCIE 2018-08-29T10:02:31+00:00

GOŚCIE

Andrzej Pilipiuk 

Literacki ojciec najsłynniejszego bimbrownika i egzorcysty Jakuba Wędrowycza oraz wskrzesiciel Pana Samochodzika – polski pisarz fantasy Andrzej Pilipiuk będzie gościem 4. edycji Warsaw Comic Conu, która odbędzie się już w dniach 26-28 października w Ptak Warsaw Expo.

Program Warsaw Comic Conu, tak jak w poprzednich edycjach, wypełniony będzie spotkaniami z pisarzami, autorami komiksów oraz aktorami popularnych filmów i seriali. Wśród gości festiwalu będzie pisarz i publicysta – Andrzej Pilipiuk, człowiek którego polskim fanom fantastyki nie trzeba przedstawiać. Pilipiuk ma na koncie takie cykle, jak ten o Jakubie Wędrowyczu, Oko Jelenia, Norweski Dziennik czy Kuzynki, a także kontynuację słynnego Pana Samochodzika. Jest m.in. laureatem nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002.

Podczas Warsaw Comic Conu z Andrzejem Pilipiukiem porozmawiamy m.in. o dawnej Rosji, nowych tropach Roberta Storma, postapokaliptycznych harcerzach i wybierzemy się na niebezpieczną wycieczkę do Wojsławic. Jak zawsze na festiwalu, będzie okazja do zadania pytań i zdobycia autografów. Uwaga! Bardakom wstęp wzbroniony.

Andrzej Pilipiuk dołączy do grona pozostałych gwiazd październikowej edycji Warsaw Comic Conu. Dotychczas organizatorzy ujawnili kilkanaście międzynarodowych gwiazd filmów i seriali. Oprócz spotkań z gwiazdami literatury, filmu i telewizji na uczestników czekają też koncerty, wystawy, rywalizacje cosplay, strefy tematyczne filmów i seriali czy turnieje gier planszowych.