SCENA MŁODYCH TALENTÓW 2018-10-22T10:20:48+00:00

SCENA MŁODYCH TALENTÓW

Scena Młodych Talentów rusza w piątek  25 października o godzinie 12:30

Każdego dnia o godzinie 15:50 będziemy ogłaszać wyniki i po raz kolejny będziemy mieli okazję usłyszeć utwory zwycięzców.

Zapraszamy!

6BM

6BM to młody lubelski zespół, wykonujący muzykę określaną jako electrock. Członkowie stawiają na przekazywanie w swojej muzyce emocji, refleksji, ale też nadziei. Inspirują się różnymi gatunkami, m.in.: alternatywnym rockiem, nu-metalem, synthwave’em, post-rockiem czy nawet drum’n’bassem.

Atom Heart

Zespół Atom Heart powstał 3 lata temu, aby łączyć klimaty klasycznego Hard Rocka oraz Bluesa. Koncert na Scenie Młodych Talentów będzie wyjątkowy, ponieważ pierwszy jaki zagramy po ukończeniu prac nad najnowszą płytą, którą z pewnością Wam zaprezentujemy na scenie.

BulletRaid

Zespół powstał w 2015 roku we Wrocławiu. Pierwotni założyciele – Łukasz Kapałka, Adam Bajsarowicz oraz Mikołaj Górecki – w wyniku różnych kolei losu zmuszeni byli opuścić BulletRaid.W 2016 roku zespół wydał swój pierwszy album EP zatytułowany “Louder Than All”. Spotkał się on z bardzo pozytywnym przyjęciem w Polsce i za granicą. Większość recenzentów zgodnie chwaliła klasyczne podejście do heavy metalu. Choć BulletRaid hołduje starej szkole rocka, to zaraz po skompletowaniu składu muzycy rozpoczęli eksperyment z bardziej złożonymi i skomplikowanymi kompozycjami.

Bloody Mess

Dzika czwórka z pasją do rozróby na scenie grająca metal eklektyczny. Gramy z zamiłowaniem do metalu na styl amerykański – melodyjna gitara z charakterem, silna linia basu, wokal mieszany (screamy, grunty, przestery i neutralny) i ostra młócka na perkusji.

Chaostream

Chaostream powstał w 2012 roku w Warszawie z inicjatywy Michała Tobjasza oraz Radosława Kolago – autora większości tekstów i muzyki. Zespół wykonuję muzykę progresywną z pogranicza rocka i metalu, a inspirację czerpię z takich zespołów jak: Nightwish, Korn, Tool. W obecnym składzie funkcjonuję od 2016 r.

Deraptors

Deraptors to młody kwartet z Warszawy w skład którego wchodzą : Jan Chrzanowski, Emanuel Gawliński, Bartek Jabłoński i Beniamin Gawliński. Chłopaki grają garażowego rocka z psychodelicznymi oraz grandżowymi naleciałościami

Dinosaurs Are Dead

Dinosaurs Are Dead – to rockowy meteoryt, który spadł na Ziemię w 2015 roku, gdzieś w okolicach Krakowa. Zespół tworzy czwórka przyjaciół, która każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie nowego, chwytliwego materiału, którym chce podbić listy przebojów. Ich brzmienie to wybuchowa mieszanka rocka i muzyki popularnej, która rozgrzeje każdą widownię!

Distinct Way

Jesteśmy grupą przyjaciół znających się od wielu lat. We wczesnych latach 90-tych braliśmy czynny udział w rozmaitych projektach muzycznych. Po bardzo długiej przerwie na nowo połączyliśmy swoje siły i we wrześniu 2015 postanowiliśmy założyć zespół. Ciężkie melodyjne riffy i wpadające w ucho dźwięki, to część naszej muzy.

Dreamheart

DREAMHEART to pop-rockowy zespół z Rzeszowa, który powstał w 2014r. To czterech przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki. Inspirują się takimi zespołami jak All Time Low, 5 Seconds of Summer czy Paramore.

METEORA

Zespół powstał w 2017 roku z inicjatywy wokalisty i 2 gitarzystów: Krzysztofa Łagiedo, Andrzej Siwulskiego oraz Marcina Szarka. Krótko potem dołączyli do zespołu perkusista Piotr Jasiński, który zaprosił do współpracy basistę Mateusza Skibińskiego. Przez 1 rok działalności udało się nagrać EP, zagrać kilka koncertów oraz przygotować materiał na “longplaya”.

noflowers

noflowers ex INAF- lubelski zespół grający muzykę rockową. W skład zespołu wchodzą doświadczeni scenicznie muzycy. Styl zespołu można określić jako wielowarstwowe połączenie różnych gatunków muzycznych, w którym każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie.

Reigin of fire

Reign Of Fire to muzyczna ekspresja społecznego buntu w melodyjnej metalowej oprawie.To manifestacja niezadowolenia ze stanu ludzkości.Ognista pięść rzucona w stronę konformizmu i porządku świata.To głos współczesnego pokolenia buntowników. A przy tym po prostu porywające riffy, mocne uderzenie i refreny, które zapadną Wam w pamięć!

Rusty rage

W czasach powolnego upadku prawdziwego rocka, należy z gniewem zerwać rdzę, która współcześnie spowija ten gatunek i przywrócić w nim dawną energię! To zadanie dla RUSTY RAGE!

Set the point

Set The Point to czwórka przyjaciół, tworząca muzykę pop rock/alternative rock. Pod koniec 2015 roku zorganizowali swoją kolejną trasę akustyczną. W marcu 2017 pojawił się teledysk zespołu, do utworu „Pusty Ląd”. W czerwcu wzięli udział w I Śląskim Festiwalu Kapel Studenckich, co zaowocowało zdobyciem trzeciego miejsca.

Sound of touch

Sound of Touch to ambitny zespół z Warszawy, grający wyłącznie autorskie piosenki w nurcie art rocka. Debiutancki album EP wydali 1 stycznia 2018 na swoim kanale YouTube. Muzyka ta opiera się na fundamentach klasycznego rocka, lecz słychać w niej różnorodne inspiracje (rock’n’roll, pop rock, funk, prog rock). Zespół wyróżnia charyzmatyczny żeński wokal, nietypowe aranżacje oraz ciekawe interakcje gitary z klawiszami.

Specjaliści

Kapela powstała kilka lat temu w podwarszawskich Łazach. Muzyka zespołu to energiczne gitarowe granie. Repertuar kapeli to obecnie 21 autorskich utworów, którym towarzyszy melodyjny i drapieżny wokal. Specjalistów tworzy 5 różnych charakterów, które idealnie się uzupełniają i tworzą swoje indywidualne brzmienie.

Suchy Pion

Suchy Pion przed Wami. Gramy muzykę ciężką i twardą. Nie boimy się trudnych tematów… ale tych łatwych też nie. Inspiracje czerpiemy zewsząd – staroszkolnego rock’n’rolla, brudnego metalu, nowoczesnych mieszanek gatunków i oldschoolowych mieszanek gatunków alkoholi. Obiecujemy Wam piękne kobiety, znane przeboje, świetną zabawę, piekielnie głośną muzykę i niedotrzymywanie obietnic.

The Suits

The Suits to prostota muzyczna aspirująca do elegancji rockowego sedna. Zespół który jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostocie. Ludzie którzy fascynowali się nieoczywistym wykorzystaniem pozornego banału. Muzyka obfita w gitarowe brzmienia i niespotykany wokal. Nie wszystko co proste jest genialne, ale wszystko co genialne jest proste…